Pogaduszki z szaloną kicią - polskie kino

Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Które z tych filmów typowalibyście jako najlepsze?

Czas głosowania minął sob kwie 22, 2006 12:37 pm

1. Karol - człowiek, który został papieżem
4
15%
2. Seksmisja
3
12%
3. Miś
1
4%
4. Rejs
1
4%
5. Pianista
1
4%
6. Sami swoi
1
4%
7. Dług
0
Brak głosów
8. Kiler
2
8%
9. Poranek kojota
1
4%
10. Czas surferów
2
8%
11. Vinci
0
Brak głosów
12. Potop
0
Brak głosów
13. Pan Tadeusz
0
Brak głosów
14. Ogniem i mieczem
1
4%
15. Dzień świra
1
4%
16. Tylko mnie kochaj
0
Brak głosów
17. Psy
2
8%
18. Chłopaki nie płaczą
3
12%
19. Jak rozpętałem II wojne światową
3
12%
20. Nigdy w życiu
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 26

Kasiak

Pogaduszki z szaloną kicią - polskie kino

Post autor: Kasiak » sob kwie 01, 2006 12:37 pm

No dobra....Widzę, że mało o sobie wiemy, więc czas najwyższy zacząć jakiś fajny temacik. Na początek może porozmawiajmy o tym jakie jest wasze zdanie na temat Polskiego Kina. Czy uważacie, że polskie filmy są fajne...czy raczej powinniśmy się schować w kąt. Jaki jest wasz stosunek do tego? Co wam się podoba, a co nie. Z kogo powinniśmy brać przykład chcąc nakręcić fajny film. Napiszcie też jakie filmy polskie przypadły wam do gustu i czemu.

ozeh

Post autor: ozeh » sob kwie 01, 2006 6:23 pm

ja to wrecz szaleje za starymi polskimi komediami z czasow PRL-u. ostatnio widzialem "co mi zrobisz jak mnie zlapiesz". ten specyficzny humor przejaskrawiajacy realia komuny. polecam wszystkim takie wlasnie filmy. nie tam jakies komedie np. o malolatach myslacych tylko o sexie chociaz i takie ogladam.

polskie kino jest dobre ale niestety bez doswiadczenia i z niskim budżetem. zwlaszcza ze teraz wiele filmow jest wzorowanych na amerykanskich gangsterkach :-/

Kasiak

Post autor: Kasiak » czw kwie 06, 2006 9:08 pm

Tak to prawda. Bardzo wiele filmów wzoruje się na filmach zagranicznych. Tyle tylko, że nam to nie wychodzi i chyba czas najwyższy, by ktoś powiedział reżyserom głośno i wyraźnie, że oni jeszcze nie dorośli do tego. Nie potrafią zrobić takiego show jak inni. Ale niech się uczą, może za 10 lat będzie lepiej.

kropeczka

Post autor: kropeczka » wt cze 27, 2006 6:30 am

:shock:

[ Dodano: 2006-06-27, 08:31 ]
nio kasku jestem

kirke

Post autor: kirke » wt cze 27, 2006 10:30 am

"Karol- człwiek, który został papieżem"
"poranek kojota"
"czas serferów"

takie moje trzy typy :mrgreen:

Awatar użytkownika
Jack
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: wt lip 18, 2006 5:44 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jack » śr lip 26, 2006 4:18 pm

Dwa najlepsze polskie filmy jakie miałem przyjemność oglądąć to: "Dzień świra" i "Nic śmiesznego". Niby komedie, ale z dużą ilością tragizmu głównego bohatera, Adasia Miałczyńskiego. Mam wrażenie że większośc z nas właśnie w Adasiu odnalazłaby niepokojąco dużą cząstkę siebie, swoich frustracji i rozczarowań. Gorąco polecam oba filmy.
The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do.

ODPOWIEDZ