Antysemityzm

Ogólna dyskusja na temat życia.
Mężczyźni - zakaz wstępu.
grim_reaper

Antysemityzm

Post autor: grim_reaper » pt wrz 08, 2006 11:52 am

Co sądzicie o ludziach nienawidzących Żydów? A może jesteście jednym z nich? Skąd się wziął antysemiztyzm? Czy da się jemu zapobiec?

Awatar użytkownika
misanthropiac
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1026
Rejestracja: pn lip 03, 2006 11:49 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: misanthropiac » pt wrz 08, 2006 4:26 pm

Na chwilę obecną antysemityzm kojarzy mi się z mechanizmem obronnym Żydów. Bronią się oni w ten sposób przed jakąkolwiek krytyką. Dużo łatwiej jest krzyknąć: "jesteś podłym antysemitą", niż ustosunkować się do merytorycznych prawd wypowiadanych przez oponenta. Na dowód przedstawiam onetowy artykuł

Awatar użytkownika
grzesiu
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 389
Rejestracja: czw lip 27, 2006 7:51 pm

Post autor: grzesiu » pt wrz 08, 2006 4:31 pm

Owszem, to jest jakiś sposób obronny dla Żydów, ale... Niestety Polacy są narodem bardzo nienawidzącym Żydów, bez powodu potrafią ich obrażać. I to jest straszne... Czasem wstydzę się tego, że jestem Polakiem... Nie rozumiem antysemickiego podejścia, przecież Żyd jest takim samym człowiekiem jak i każdy z nas.

Awatar użytkownika
misanthropiac
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1026
Rejestracja: pn lip 03, 2006 11:49 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: misanthropiac » pt wrz 08, 2006 4:45 pm

grzesiu pisze:Niestety Polacy są narodem bardzo nienawidzącym Żydów, bez powodu potrafią ich obrażać. I to jest straszne...
Konkrety, Grzesiu, konkrety. Pisząc takie ogólniki do niczego nie dojdziemy

eloelo1553

Post autor: eloelo1553 » pt wrz 08, 2006 6:00 pm

To prawda , że Polacy bardzo nienawidzą żydów , ale w naszym państwie nie jest tak źle więc nie ma się czego wstydzić. Są przecież kraje , które w stosunku do żydów są bardziej nietolerancyjni niż my np. Niemcy. Moim zdaniem ludzie którzy uważają , żydów za gorszych i ich prześladują są to ludzie puści i potempiam takie zachowanie. Niestety antysemitysm w Posce jest nadal obecny . A przecież dużo zasłużonych ludzi było żydami min. Albert Einstein .

Awatar użytkownika
Jack
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: wt lip 18, 2006 5:44 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jack » pt wrz 08, 2006 6:03 pm

Do większości Żydów mam całkowicie obojętne podejście. Czuję jednak gniew wobec tych którzy biorą udział lub popierają działania opisane w artykule zauważonym przez misanthropiac.
The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do.

Illea

Post autor: Illea » pt wrz 08, 2006 7:19 pm

Zgadzam się z pierwszym postem misanthropiac. Polacy przecież nie raz czy dwa byli obrażani i co?
Nie mam nic przeciwko Żydom, ale wydaje mi się, że trochę za dużo niekiedy się rządzą w innych krajach, m.in. w Polsce. Po co te muzea itd.?

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » pt wrz 08, 2006 7:47 pm

Właściwie dla mnie Żyd, to taki sam człowiek jak każdy inny "obcy". Ma swoją kulturę, ma dorobek swoich przodków itd. Z jednej strony nie warto patrzeć na Żydów jako na naród, który pcha łapy tam gdzie nie powinien i nienawidzić wszystkich Żydów.
Pamiętam jak podczas jakieś wycieczki spotkaliśmy się z grupą z Izraela. Ludzie w naszym wieku. I co ja miałbym zarzucić jakieś jednej wybranej dziewczynie z ich grupy? Że jest zachłanna, że oszukuje, że próbuje mnie przechytrzyć? Co jako antysemita mógłbym jej zarzucić? Nic.

Jest też inna sprawa. Świat został tak mocno dotknięty przez realia II wojny światowej, że teraz chce się temu zapobiegać zawsze i wszędzie. Każdy objaw niechęci wobec Żydów tłumi się w zarodku. Być może takie zachowanie nie dopuści do kolejnej rzezi tego narodu, na co z pewnością nie zasługują.

Ja jestem jednak przeciwko zbyt wielkiej poprawności politycznej. Dlaczego ktoś mógłby obrazić w taki sam sposób Polaków oraz Żydów i w naszym przypadku sprawa by przycichła, a w przypadku Żydów zostałaby nagłośniona do granic absurdu.

W Polsce przed wojną była ogromna ilość Żydów. Biorąc pod uwagę, że nie asymilowali się z Polakami, to jasne, że tak duża liczba ludzi powodowała spięcia. Coś w tym antysemityźmie do dziś dnia jest. Będąc w Treblince wycieczka Żydów (2 autokary) była eskortowana przez policję.
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

Awatar użytkownika
misanthropiac
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1026
Rejestracja: pn lip 03, 2006 11:49 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: misanthropiac » sob wrz 09, 2006 4:41 pm

Sol pisze:Coś w tym antysemityzmie do dziś dnia jest. Będąc w Treblince wycieczka Żydów (2 autokary) była eskortowana przez policję.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Autokary eskortowane przez policję dowodem na antysemityzm w Polsce? :shock:
W jakim sensie? Ktoś ostrzelałby samochody z hebrajskimi napisami :?:

katglu17

Post autor: katglu17 » sob wrz 09, 2006 5:09 pm

misanthropiac pisze:Coś w tym antysemityzmie do dziś dnia jest. Będąc w Treblince wycieczka Żydów (2 autokary) była eskortowana przez policję.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Autokary eskortowane przez policję dowodem na antysemityzm w Polsce? :shock:
W jakim sensie? Ktoś ostrzelałby samochody z hebrajskimi napisami :?:
c
hyba chodzi o to ze policja eskortowala żydów bo bała sie że moze dojsc do jakis antysemickich rozrób. Istnieja tacy ludzie że jak dowiedza sie ze jada 2 autokary pelne żydów beda robic problemy.

ODPOWIEDZ