Dyktanda

Dyskusja dotycząca szkoły.
grim_reaper

Dyktanda

Post autor: grim_reaper » śr wrz 13, 2006 2:07 pm

Lubicie pisać dyktanda? Jak Wam idą? Jesteście dobrzy z ortografii?

Ciekawostka:
Teksty dyktand z ubiegłorocznych konkursów ortograficznych http://www.dyktando2006.pl/index.php?go=2 :-|

*Fruzia*

Post autor: *Fruzia* » śr wrz 13, 2006 2:44 pm

Lubiłam, teraz to już eseje a nie dyktanda piszę :-P Ale (nie chwaląc się) swego czasu byłam dobra.

adams12

Post autor: adams12 » wt lut 06, 2007 3:19 pm

ja jestem najlepszy w ortografii

anabolix

Post autor: anabolix » wt lut 06, 2007 6:13 pm

ja mam dysleksje wiec ortografia leży :mrgreen:
niestety w podstawówce jak dyktanda były nagminne to nie miałem na to papierów

Awatar użytkownika
misanthropiac
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1026
Rejestracja: pn lip 03, 2006 11:49 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: misanthropiac » wt lut 06, 2007 7:11 pm

Z ortografią nigdy nie byłem skłócony, szacunek do ojczystego języka musi być.
Co oczywiście nie oznacza, że człowiek nie potknął się nigdy na jakichś gżegżółkach (?) i innych kompletnie niepotrzebnych nikomu słowach.
PS
To pierwsze dyktando co to ponury żniwiarz zapodał to jest chyba z angielskiego :-| Kentaki, tenesi i inne bzdury, a na dodatek zup opera, która przecież ma polski odpowiednik (opera mydlana)! Skandal
Obrazek

greenka

Post autor: greenka » wt lut 06, 2007 8:42 pm

Ortografia? Nigdy nie rozumiałam, jak można jej nie lubić. Kiedyś gdy się nudziłam, czytałam słownik ortograficzny i chyba dlatego nie miałam z dyktandami większych problemów. Raz trafił mi się nawet tytuł Mistrza Ortografii :) Nie wiedzieć, czemu zawsze mnie interesowało jak napisać jakieś słowo i dlaczego. Nie oznacza to, że nie robię błędów w ogóle- czasami zastanawiam się nad najbardziej oczywistymi słowami...

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » wt lut 06, 2007 11:00 pm

Ja dyktanda wprost uwielbiałem. To była jedyna praca na polskim z której nie obawiałem się o ocenę. Wiadomo było, że będzie lufa :lol: :lol:
Nie walczyłem z tym. Jak polonistka chciała, żebym na dzień dobry i dobranoc czytał słownik to ja stwierdziłem, że to walę i walę również wszystkie wyjęte z kapelusza trudne słowa. I wiecie co? Nie myliłem się. W tej chwili gdy nie wiem jak coś napisać, używam innego słowa - metoda trafna, sprawdzona i skuteczna.
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

anabolix

Post autor: anabolix » wt lut 06, 2007 11:45 pm

hehehe z kąt ja to znam :)

ganja

Post autor: ganja » śr lut 07, 2007 11:24 am

hmmmm u nas w szkole już dawno nie było dyktanda :-o
Ostatni rz dyktando pisałam w 1 gim czyli jakieś 5 lat temu. [o jejciu ale to dawno było]
Nigdy tak z własnych chęci nie sprawdzałam swoich umiejętności, ale wydaje i się, że raczej mało błędów popełniam jeśli chodzi o ortografię.

Awatar użytkownika
Gordon1994
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt lut 06, 2007 7:20 pm

Post autor: Gordon1994 » śr lut 07, 2007 2:49 pm

hehe mi z ortografią kiepsko idzie a szczegulnie na dyktandach :P dyktando to najgorsza rzecz jaka moze byc w szkole :D
Zesłał ich Pan na Ziemie by siali zamęt i zniszczenie . @@@@@

Obrazek

ODPOWIEDZ